Kutatás fejlesztés
DNS szekvenciák elemzése
Cégünk elhivatott a magas szakmai színvonalú kutatás-fejlesztési megoldások alkalmazása iránt. Mikrobiológiai, genetikai és bioinformatikai tematikájú kutatás-fejlesztési projektek esetén elvégezzük a vizsgált minták DNS szekvenálását, valamint a kapott eredmények kiértékelését.
A DNS szekvenáláshoz a Thermo Fisher Scientific újgenerációs Ion Torrent eljárását alkalmazzuk, mely masszívan skálázható, párhuzamos szekvenálást tesz lehetővé, így nemcsak kutatási, hanem ipari fejlesztési felhasználás esetén is kiváló megoldást biztosít.
Újgenerációs DNS szekvenálás
Ion Torrent alapú DNS szekvenálás eredményeinek IT elemzése
Statisztika elemzés és mesterséges intelligencia alapú rendszerek segítségével dolgozzuk fel az ügyfeleink által átadott DNS szekvenciákat. Az elemzések eredményeiből ügyfeleink kérésére adatbázisokat és vizualizációkat készíthetünk.
Az Ion Torrent eljárás egy félvezető alapú szekvenálási technikát ötvöz természetes biokémiai folyamatokkal, melyek során a kémiai folyamatok eredményeit digitális jellé alakítják át.
Az Ion Torrent szekvenálás során használt félvezető chip működési elve hasonlít a digitális kamerák szenzorjaihoz. Míg egy digitális kamera szenzorját olyan pixelek építik fel, melyek a látható fényt digitális információvá alakítják, az Ion Torrent félvezető chipjeit alkotó egységek lényege, hogy a szekvenálás során végbemenő biokémiai folyamatok eredményét alakítja át digitális információvá a következő módon:
(1) A kétszálú DNS minta hélixes szerkezetét szétválasztjuk, majd a kapott a DNS-t apró részekre bontjuk szét.
(2) Minden egyes DNS töredékeket (fragmens) egy-egy speciális szekvenáló gyöngyhöz kapcsolunk. A DNS fragmensek ekkor “lemásolásra” kerülnek, egészen addig, amíg be nem terítik a szekvenáló gyöngy felszínét.
(3) A szekvenáló gyöngyök elhelyezésre kerülnek a félvezető chip mikroreaktoraiba (tulajdonképpen a chip felszínén található mélyedések), majd ezek a mélyedések feltöltésre kerülnek egymást követően a 4 alapvető nukleotid (Adenin, Guanin, Citozin és Timin) valamelyikével.
(4) Ha polimeráz enzim hatására a DNS láncba beépül egy nukleotid, akkor egy hidrogén ion kerül kibocsátásra. A hidrogén ion kibocsátásának következtében megváltozik a mikroreaktor-cella addigi pH értéke, és ezt érzékeli a félvezető chip “pixele”. A pixel a pH érték változását feszültséggé alakítja, amelynek segítségével megállapítható, hogy beépült a nukleotid, és a feszültségváltozás nagysága alapján meghatározható, hogy hány egymást követő bázispár alakult így ki.
(5) Az Ion Torrent félvezető chipjén egyszerre zajlik ez a folyamat többmillió reaktorcellában, így különböző DNS fragmensek szekvenálhatók egymással párhuzamosan, gyorsan és rendkívül nagy mennyiségben.
Az Ion Torrent alapú szekvenálás legfontosabb előnyei üzleti szempontból, hogy a klasszikus DNS szekvenálási eljárások pontosságának megőrzése mellett jóval pontosabb, gyorsabb, könnyebben és hatékonyabban skálázható és egyszerűbb megoldást nyújt a DNS szekvenciák előállítására. További fontos előny, hogy az Ion Torrent alapú szekvenálás kiválóan alkalmazható a legkülönfélébb DNS szekvenálási célok esetén is.
Elvégezzük az Önök által átadott / saját mintavétel keretében előállított DNS minta szekvenálását
A DNS szekvenciákat a klasszikus elemzési eljárások mellett a legújabb, high-tech bioinformatikai és Big Data eljárások segítségével is képesek vagyunk elemezni
Partnereink
Hazai egyetemek szakértelmével
Büszkék vagyunk arra, hogy aktív kapcsolatot ápolunk a genetika és mikrobiológia területén tevékenykedő hazai egyetemekkel.
Kiemelt partnerünk a DNS szekvenciák elemzése területén:
Debreceni Egyetem
Természettudományi és Technológiai Kar
Biotechnológiai Intézet
Genetikai, fejlődés-genetikai, molekuláris biológiai, genomikai és enzimológiai kutatások támogatása
High-tech bioinformatikai megoldások kialakítása
Kutatás-fejlesztés a trilobitával
K+F projektjeink fázisai
K+F Projekttervezés
A K+F projekttervezési fázisban segítünk ügyfeleinknek megtalálni a legoptimálisabb forrásfelhasználási lehetőségeket. Elkészítjük a projekt pénzügyi és szakmai tervét, valamint összeállítjuk a kiválasztott pályázati konstrukciónak megfelelő pályázatot.
Alkalmazott kutatás
Az alkalmazott kutatási fázisban elkészítjük a szükséges kutatási terveket. Végrehajtjuk és módszertan alapján dokumentáljuk a kísérletsorozatokat.
Kutatási Eredmények értékelése
A kísérletsorozatok eredményét különböző adatelemző módszerek segítségével kiértékeljük és elkészítjük a kutatási összefoglaló dokumentumot.
Tervezés
A kutatási eredmények alapján megtervezzük az ügyfelünk által igényelt rendszereket. A tervezéshez rendszertervezési módszertant és eszközöket használunk.
Fejlesztés és tesztelés
Fejlesztési módszertanunk ötvözi a klasszikus vízesés és az agilis módszertanok elemeit, rugalmasan illeszkedve az adott ügyfél és projekt igényeihez. Fejlesztési és tesztelési munkánk hatékonyságát számos kész rendszermodul növeli.
Támogatás
K+F projektjeink lezárását követően az általunk szállított megoldásokhoz minden esetben biztosítunk követési, támogatási szolgáltatást ügyfeleink számára. Célunk, hogy ügyfeleinkkel hosszú távú, sikeres együttműködést alakítsunk ki.
Hiszünk abban, hogy minden tervezéssel eltöltött óra többszörösen térül meg rendszereink kivitelezése és bevezetés során. Az ergonomikusan megtervezett felhasználói felületek új felhasználói élményt és könnyű kezelhetőséget biztosítanak ügyfeleinknek.